Kultovní americká formace TUFF se poprvé objevila na hair metalové scéně na přelomu 80-90.let, tedy v době, kdy vrcholilo zlaté období  tohoto žánru. Roku 1991 vydává u prestižního labelu Atlantic Records brilantní debutové album „What Comes Around Goes Around“, se kterým sklízí zaslouženou pozornost a bývá často přirovnávána ke slavnějším souputníkům POISON (poz.Bret Michaels dokonce přispěl na album jednou skladbou). Obsah desky tvoří svěží rockové kompozice v typicky americkém duchu – vzpomeňme namátkou úchvatnou  baladu „I Hate Kissing You Goodbye“, či houpavou rádiovku „So Many Seasons“,  které TUFF etablovaly mezi tehdejší zámořskou smetánku. V těch časech je diametrálně odlišná dramaturgie MTV pravidelně podporuje ve svém vysílání a vše nasvědčuje, že skupina míří vstříc výraznému komerčnímu úspěchu. Bohužel někde v dálce už zlověstně probublává vlna grungeové tsunami, která až na vyjímky hair metalové hnutí nemilosrdně smete z výsluní. Kapela se snaží radikální proměně klimatu přizpůsobit o čtyři roky později následující výrazně tvrdší nahrávkou „Religious Fix“. Ta ovšem není schopna navázat na jedinečnost debutu a přichází série personálních změn. Od tohoto okamžiku zůstává frontman Stevie Rachelle jediným, i když ne zcela původním členem, který v doprovodu nájemných hudebníků příležitostně oživuje odkaz této kdysi populární formace. Nejinak je tomu i v současnosti, kdy se ke Steviemu na evropském turné připojuje glamrocková parta SHAMELESS  v čele s Alexxem Michaelem. Tato původem mnichovská úderka patří mezi stěžejní reprezentanty nové vlny glam/hard rocku a v novém tisíciletí s úspěchem reinkarnuje styl, jež svého času většina „fundovaných odborníků“ s definitivní platností odepisovala. SHAMELESS doposud vydali pět alb na kterých spolupracovali se světově proslulými rockovými muzikanty – např.Brucem Kulickem a Ericem Singerem ( KISS), Tracii Gunsem (ex- L.A. GUNS), Robertem Sweetem (STRYPER) a řadou dalších.

V České republice představí  TUFF and SHAMELESS  svůj repertoár  v akustickém podání a to na společných vystoupeních  – 7.7. v Praze (RC Kain) a 8.7. v Olomouci (Bounty Rock Café).

V obou případech sestavu doplní coby Special Guest olomoučtí BLACK TIGER se svou porcí tradičního melodic/AOR hard rocku.